facebook-icontwitter-iconinstagram-icon

Dermapen ile Cilt Gençleştirme (Dermaterapi)

Kök hücre ekstresi ile birlikte büyüme faktörlerinin cilt üzerine Dermapen denilen özel bir alet kullanılarak cilde uygulanmasıdır.

Yeni hücre oluşumunu artırırken, cilt altındaki kollajen, hyalüronik asit, fibronektin, elastin fibrillerin üretimini hızlandırır. Ciltteki kök hücrelerin çoğalmasına yardımcı ekstre, taze ve yeni cilt gelişimini tetikler. Cildin elastikiyetini geliştirir, kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü azaltır, yüzde gerginlik ve ciltteki lekelerin açılmasını sağlar aynı zamanda gözenek genişliğinin yok olmasını sağlar.

Büyüme Faktörü Nedir (Growth Factor)?

Büyüme Faktörü normal olarak deri içinde de bulunan ve hücre çeperinde kendisi ile özel olarak ilgili reseptöre bağlanarak hücrenin çoğalması ve farklılaşmasını sağlayan protein yapılarıdır. bu yapılar başta hücre çoğalmasını (bölünmesini) artırmanın yanı sıra, özel bazı hücrelerden kollajen, hyalüronik asit, elastin fibrillerin üretimini arırmak, leke oluşumunu azaltmak için aşırı melanin üretimini baskılamak veya saç kayıplarında saç büyümesini hızlandırmak gibi hücresel mesajlar taşıyabilirler. Bu yolla aslında vücudun kendi eksiklerini kendisinin tamamlaması sağlanabilir.

Biomimetik Peptid Nedir?

Dermaheal 2002 yılından bu yana Biomimetik Peptidleri araştırmakta ve geliştirmektedir. Vücudumuzda doğal olarak bulunan Büyüme Faktörlerine yapı olarak çok benzemeleri ve aynı mesajları taşımaları nedeni ile benzer klinik sonuçlar sağlarlar.

Nano - Kapsülasyon Teknolojisi:

Nano - Kapsüller içine yüklenen Büyüme Faktörlerinin ve Biomimetrik Peptidlerin etkin biçimde dermis ve epidermise geçişi mümkün olur. Böylece etken maddelerin cilt problemlerinin kalbine inmeleri sağlanarak maksimum etki garanti altına alınır. Dermaheal'in tüm günlük kullanım ürünleri bu teknoloji ile üretilmiştir.

Dermapen ile Dermaterapi

Dermapen ® ile dikey olarak cilde birden fazla iğne ile micro kanallar açılır.90 derecelik iğneleme sayesinde çok daha az epidermal hasar oluştuğundan müşteri için çok daha güvenlidir.Dermapen ® otomatik ve titreşimli iğneleme sayesinde ağrı oluşumunu azaltırken, ürünlerin emilimini arttırarak tedavi etkinliğini arttırır. Dermapen ® ile kombine uygulamalar imkanı sayesinde ablatif olmayan, örneğin Fraksiyonel Lazer Tedavisi, IPL ve Kimyasal Peeling gibi tedavilerden daha efektif sonuçlara ulaşabiliriz. Dermapen ® uygulamalarının diğer bir yararıda diğer cihaz uygulamalarıyla mukayese edilemeyecek maliyet avantajıdır.

Başlıca Kullanım Alanları:

 • Dermatolojide topikal formüllerin transdermal geçişini 200 kata kadar artırır. Formülün derideki etkinliğini maksimuma ulaştırır (Transdermal geçişinin artırılması - Dermaterapi)
 • Yeni kolejen,elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging etki sunar.
 • Melesma ve hiperpigmentasyonda kullanılabilir.
 • akne scarları (ice pick, rolling, box car) üzerinde şaşırtıcı sonuçları vardır.
 • Geniş porlu cilt yapısının azaltılmasına yardımcıdır.
 • Cilt çatlaklarının (strech marks veya sitrialar) görünümünü hafifletir.
 • Yanık skarlarında hareket kabiliyetinin artılmasında (kontraktürün azaltılmasında) etkindir.

Güvenlidir:

 • Güneş hassasiyeti yaratmaz.
 • Yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez.
 • Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez.
 • Hastalar uygulama sonrasında günlük hayatlarına devam edebilirler.

Uygulama Fiyatları Hakkında Bilgi Alın