facebook-icontwitter-iconinstagram-icon

Botoks ile dudaklarımı kalınlaştırmak istiyorum. Biraz bilgi verebilir misiniz?

Botoks ile Dolgu işlemi uygulamak mümkün değildir. Botoks; mimik esnasındaki kırışıklıklara uygulanan bir işlemdir; ayrıntılı bilgiye BOTOKS sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dudak dolgusu ise farklı bir işlemdir. Hyalüronik asit denilen bir maddenin, dudakta kalınlaştırılmak istenen bölgeye, enjekte edilmesi yöntemi ile uygulanır. Yine ayrıntılı bilgiye DOLGU MADDELERİ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
A Deniz

Saçlarım çok ince telli ve az özellikle de ön bölge de iyice seyrelme oluştu prp yöntemi saç dökülmesinde kliniğinizde uygulanıyor mu?

Kliniğimizde PRP tedavisi uygulanmaktadır. Saç dökülmesinin tedavisinde de çok etkili bir yöntemdir. PRP Tedavisi 2-3 hafta aralıklarla toplam 4 seans uygulanır.
Gülay Ersöz

Yüz bölgesinde NDyag lazer yapılmadan önce kıllar jiletle kısaltıldıktan sonra lazer işlemi uygulanırsa kıl kökleri güçlenir mi? Yoksa hiç bir şekilde jiletle kısaltma yapılmaması mı gerekiyor? Bazı merkezler jiletle kısaltma yapılmazsa, lazer ışınının,enerjisini deri yüzeyindeki kıla vermesi sonucu köke ulaşamayacağını dolayısıyla jilet kullanılması gerektiğini söylediler. Sizce ne yapılmalıdır? Soru sorma fırsatı verdiğiniz için teşekkürler. İyi çalışmalar..

Sena Hanım; Nd:YAG Lazer ile Epilasyon işlemi uygulanabilmesi için uygulama yapılacak alanda kıl kökünün olması gerekmektedir. Fakat yüzeydeki kılların da belli oranda kısaltılmış olması gerekmektedir. Biz Kliniğimizde ince uçlu makaslarla kısaltma yöntemini uygulamaktayız. Yüz bölgesinde jilet ile kısaltmalarda çok ince tüylerinde aktif hale gelmesi sağlanabilir. Bu sebeple yüz bölgesinde kılların jilet ile kısaltılması doğru bir işlem değildir. İyi günler dileriz.
Sena Kavuk

Yüzümde geniş gözenekler ve azda olsa akne izleri var. Bunların düzelmesi mümkün mü? Öğrenmek istiyorum.

Akne izlerinin, lekelerin ve geniş gözeneklerin tedavisinde genellikle 'Mikro Lazer Peeling' ve 'Profraksiyonel Lazer' birlikte kullanıldığında çok etkili sonuçlar alınmaktadır. Öncelikle Micro Lazer Peeling ile cildin en üst tabakası; lazer yardımıyla düzenli bir şekilde, istenilen ve gereken kalınlıkta soyulur. Bu işlem sonunda hastalar, soyulan tabaka içinde yer alan çiller, lekeler, ince kırışıklıklar, yüzeysel akne izleri, geniş gözenekler (por) ve cilt düzensizliklerinden ve kabalaşmış cilt görünümünden kurtulmuş olur. Ardından Profraksiyonel Lazer ile cilt yüzeyine belli aralıklarla ince tüneller açılır. Bu tünellerin kalınlığı ve derinliği gözle görülemeyecek düzeyde ve mikron ölçüsündedir. Bu tüneller ile problemli ve yıpranmış doku ortadan kaldırılır. Cilt; açılan bu tünelleri yeni ve taze doku üreterek doldurur. Bu sayede cildin sıkılığı da artar, cilt sarkmaları kaybolur, yine ciltteki akne izlerinin, lekelerin, geniş gözeneklerin yakınlaşarak yok olması sağlanır. Seansların sayısı probleme göre 2 veya 4 arasında değişir. İyi günler dileriz.
Candan Işık

Sırtımda güneş lekesi var lazerle sildirmek istiyorum, ne kadar sürer ve ücreti nedir?

Leke tedavileri güneşin etkisini yitirdiği dönemlerde, kış dönemlerinde yapılabilmektedir. Mevcut lekelerinizin çoğalmasını önlemek için mutlaka; yaz kış yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanmanız gerekmektedir. Mikro Lazer Peeling işlemi; Lazer sistemi kullanılarak yapılan cilt soyma (peeling) işlemidir. Cildin en üst tabakası; lazer yardımıyla düzenli bir şekilde, istenilen ve gereken kalınlıkta soyulur. Bu işlem sonunda hastalar, soyulan tabaka içinde yer alan lekeler, ince kırışıklıklar, geniş gözenekler (por) ve cilt düzensizliklerinden ve kabalaşmış cilt görünümünden kurtulmuş olur. Ancak kişiyi görmeden uygulanacak işlemi ve ücretini belirlemek mümkün değildir. Uygun bir gün için randevu alarak gelirseniz (görüşmelerden ücret almıyoruz) hem size uygulanacak tedavi şekili belirlenebilir hem de uygulamalarla ilgili çok daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.
Sevcan M.

Karın ve basen bölgelerimdeki kilolarımdan yoğun diyet yaptığım halde kurtulamıyorum. Sizin öneriniz ne olur?

Fazla kilolardan kurtulmak için uygun diyet, egzersiz ve düzenli bir yaşam şattır. Ancak bu şartları yerine getiren kişilerde bile kaybolmayan inatçı yağ birikimleri olabilir. Kadınlarda daha çok basen, kalça bölgesi ve uyluk iç yüzlerde, erkeklerde ise karın ve bel bölgelerinde yağlanma görülür. Kliniğimizde bu tür şikayetlerin tevasi; Bölgesel İncelme Yöntemleri ile mümkündür ancak kişiyi görmeden uygulanacak işlemi ve seans sayılarını belirlemek mümkün değildir. Uygun bir gün için randevu alarak gelirseniz (görüşmelerden ücret almıyoruz) hem size uygulanacak tedavi şekili belirlenebilir hem de uygulamalarla ilgili çok daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz. İyi günler dileriz.
Aysel Doğan

Kilo verme sonucunda vücudumda gevşemeler oluştu ve basen bölgemde sellülit sorunum var bu problemlerden kurtulmak mümkün olabilir mi?

Klinigimizde Bölgesel İncelme ve Sellülit Tedavileri içerisinde 'ciltteki sarkma ve gevşemelere' yönelik tedaviler de bulunmaktadır. Fakat sizi görmeden size hangi tedavinin uygulanabilieceğini belirlemek mümkün değildir. LPG Cellu M6 ile sarkık derinin gerginlik ve elastikiyetini artırmak mümkündür. Radyo Frekans Yöntemi ile de ciltte gerilme ve sıkılaşma sağlanır. Vücut uygulamalarında özellikle kalça ve üst bacaklar gözle görünür bir şekilde gençleşir, gerilir ve basenler yukarı kalkar, kollardaki sarkmalar bel ve karın bölgesindeki gevşemeler toparlanır. Problemli bölgelerde pütürlü ve portakal kabuğu görünümünde ileri derecede iyileşme görülür. Sonuç olarak daha sıkı, düzgün bir cilt ile genel bir incelme ve toparlanma sağlanır. Bazı kişilerde bu iki yöntemi birlikte uygulamak da gerekebilir. Randevu alarak gelirseniz (görüşmelerden ücret almıyoruz) size hangi yöntemin uygulanacağını ve maliyetinin ne olacağını belirleyebiliriz. 
Gamze K.

Son iki yıldır yoğun bir şekilde saç dökülmesi yaşıyorum. Nedenini öğrenmek mümkün mü ve tedavisi var mı diye sormak istiyorum? Şimdiden ilginiz için teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

Saç dökülmesinin sebepleri farklılık gösterebilir; genellikle genetik, hormonal ve çevresel faktörler saç dökülmesini etkileyen faktörler arasındadır. Hormonal bir problem olup olmadığını bir kaç tetkikle anlamak mümkündür. Kliniğimizde; saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışlarını aktif hale getirmek amacı ile 'Saçlı Deri Mezoterapisi' tedavisi uygulanmaktadır. Seanslar halinde uygulanan bir işlemdir. SDM ile ilgili ayrıntılı bilgiye 'Saçlı Deri Mezoterapisi' sayfamızdan da ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.
Mehmet T.

Bacaklarımda sürekli kıl dönmeleri oluyor ve bazen bunları kurcaladığım için yaralar ve yara izleri de oluşuyor. Tedavi konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

Kliniğimizde kıl dönmesinin de leke ve izlerin tedavileri de mümkün. Fakat öncelikle kıl dönmesi şikayetinizin tedavi edilmesi gerekmektedir çünkü bacak bölgenizde oluşan leke ve izlerin tedavisi yapılabilir fakat kıl dönmesi problemi tedavi edilmez ise tekrar yeni lekeler ve izler oluşabilir. Kıl dönmesinin tedavisi Lazer Epilasyon ile mümkündür. Lazer Epilasyon uygulamaları ile ilgli ayrıntılı bilgiye 'Lazer Epilasyon' sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Tuğba A.

Yüzümde küçüklükten kalma 2-3 tane tırnak izi var bunların tedavisi merkezinizde mümkünmü ve sadece fıyat öğrenmek için merkezinize geldiğimizde muayene ücreti alınıyor mu? tesekkür ederim.

Kliniğimizde bu tür şikayetlerin tedavisi mümkün ancak kişiyi görmeden tedavi yöntemini ve ücretini belirlemek mümkün değildir. Sizi mutlaka görmemiz gerekmektedir. Bu tür görüşmelerden ücret almıyoruz. İyi günler dileriz.
Buket Sarı

Yüzümdeki lekelerden çok rahatsızım çoğalıyolar ne yapabilirim?

Mevcut lekelerinizin çoğalmasını önlemek için mutlaka; yaz kış yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanmanız gerekmektedir. Aynı zamanda Kliniğimizde Lazer ile Leke tedavisi de mümkün. Ayrıntılı bilgiye 'Lazer ile Lekelerinizden Kurtulun' sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Elif Temel

facebook-icontwitter-iconinstagram-icon