facebook-icontwitter-iconinstagram-icon

Ameliyatsız Cilt Germe ve Kırışıklık Tedavisi

Medikal cilt bakımı 1-1,5 saat süren bir uygulamadır. Cilt analizini takiben bakımda yapılacak olanlar belirlenir. Uygun bir temizleyici ile cilt temizlenir ve peeling yöntemi ile de ölü tabakalar uzaklaştırılır,

1.MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal cilt bakımı 1-1,5 saat süren bir uygulamadır. Cilt analizini takiben bakımda yapılacak olanlar belirlenir. Uygun bir temizleyici ile cilt temizlenir ve peeling yöntemi ile de ölü tabakalar uzaklaştırılır, daha sonra cilde buhar verilerek gözenekler açılır ve siyah nokta ve yağ butonları ciltten temizlenir. Sonra ki aşamada yüksek frekans cihazı ile dezenfeksiyon yapılır ve cilt hassasiyeti giderilir. Tonik uygulanmasından sonra yüz masajı yapılarak kişi rahatlatılır. Cildin gereksinimine göre yüze değişik serumlar ve maskeler de uygulanabilir. Bakım sonunda tonikleme ve nemlendirme işlemi yapılarak medikal cilt bakımı sonlandırılır. Medikal cilt bakımı, cildi dış etkenlere ve yılların oluşturacağı yıpranmaya karşı korumak için ayda bir yapılmalıdır.

Cilt bakım ünitemizde Bentlon marka cilt bakım cihazı ile uygulama yapılmakta ve Germaine de Capuccini, Dr. Rimpler ve Aellas ürünleri kullanılmaktadır.

2.IŞIK DOLGUSU İLE GENÇLİK IŞILTISI

Yaşın ilerlemesine rağmen, her zaman genç görünmek, yıllara meydan okumak herkesin ortak dileğidir.

Işık Dolgusu ile cilde gençlik ışıltısını yeniden kazandırmak artık mümkün.

Işık dolgusu; cilde yeni bir ışık yansıması için kullanılan mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konsepttir.

8 amino-asit, 3 antioksidan, 3 mineral ve vitaminin, hyalüronik asitle kombine edilmesinden oluşmaktadır.

Uygulama alanları; tüm yüz, boyun ve dekolte bölgeleridir.

Işık dolgusu; cildi gençleştiriyor, canlandırıyor ve ışıltı kazandırıyor. 2-3 hafta aralıklarla sadece 3 seansta gerçekleşen etkili ve basit uygulamadır.

Birinci uygulamadan itibaren;

  • Ciltte belirgin canlılık ve parlaklık verir,
  • İnce çizgileri onarır,
  • Cildi sıkılaştırır.

Işık dolgusu; ciltte mevcut olan tamamen doğal içeriklerin özel seleksiyonu ile hyalüronik asit bazlı özel formülün, antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesi ile geri kazanılan gençlik ışıltısıdır.

Işık dolgusunun mucizesi aslında insan vücudunda ve canlılarda bulunan hyalüronik asitte gizli. Yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta bulanan hyalüronik asitte de azalmalar meydana geliyor. Bu da cildimizde kırışıklıklar, çukurlar oluşmasına neden oluyor. Hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlanması ve cilde gerginlik verme özellikleri bulunan hyalüronik asit ve mezoterapi içeriği laboratuar ortamında üretilerek özel bir gençlik iksiri elde ediliyor.

Yaklaşık 15 dakika süren ve ince uçlu iğnelerle deri altına enjekte edilen ışık dolgusu enjeksiyonundan sonra şişlik, kızarıklık oluşmadığı için de günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Tüm cilt tipleri için uygun olup, cildi dış koşullar (Güneş, sigara, alkol kullanımı vs.) nedeniyle zarar görmüş veya yaşlanma sürecine girmiş tüm ciltlerde önleyici ve tamamlayıcı bir tedavidir.

Hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak, enjeksiyona bağlı iğne etkisiyle çok ufak kızarıklık, eritem vs. olabilir. Uygulamadan sonraki bir iki saat içinde tüm bu etkiler yok olur. Kişinin sosyal hayatını etkilemez.

3.Yüz Radyofrekansı

Radyofrekans uygulamaları her türlü cilt renginde yapılabilir. Lekelenmeye yol açmaz, güneşe karşı hassasiyeti arttırmaz.

Radyofrekans uygulaması radyo dalgaları kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Amaç tedavi edilen bölgenin ısısını 40-43 dereceye çıkartmaktır (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir) Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye ulaşır.Isınan kollajen liflerinin boyu kısalır ve buna bağlı dokular sıkılaşır. Isının etkisi ile kollajen üreten fibroblast  hücreleri uyarılarak taze kollajen üretimi yapılır.Tedavi sonunda yüz cildinde gerilme, sıkılaşma sağlanır. Radyofrekans uygulamaları her türlü cilt renginde yapılabilir. Lekelenmeye yol açmaz, güneşe karşı hassasiyeti arttırmaz. Yüz radyofrekansı 7-10 gün aralıklarla 6 seans uygulanır.Cilt gençleştirme,ameliyatsız cilt germe,kol,bacak ve karın bölgesindeki sarkmaların tedavisi için bipolar radyofrekans yöntemi ile infrared (kızıl ötesi) lazer sistemi birlikte kullanılır.

 

Uygulama Fiyatları Hakkında Bilgi Alın